Komentář ke článku „Biju se za nemocnici i přes nenávist, kterou to přináší“

Litoměřický deník

2.6.2019

Rádi bychom reagovali na rozhovor s místostarostou Karlem Krejzou (ODS). Nemá cenu rozebírat podrobně tu hromadu polopravd a manipulací. Tedy jen stručně:

  1. Plánovaným prodejem dobrovolně ztratí město vliv na provoz nemocnice. Těžko se to tedy dá prezentovat jako myšlení na dobro nemocnice. Je to zbavení se odpovědnosti za peníze. A pacht prostě není prodej!!!

  2. Jasně bylo prokázáno, že nemocnice ve ztrátě není, a tedy že předchozí argumenty byly lži. Dotovat může město nemocnici dobrovolně třeba 100 miliony, ale ještě nezadalo ani jednou vedení nemocnice úkol hospodařit vyrovnaně. Peníze od pojišťoven na provoz se každý rok zvyšují a budou i nové programy EU fondů právě pro zařízení jako je naše. Na rekonstrukce si nemocnice vydělává sama svým provozem, navrch k tomu jsou dotační programy. Co ještě chtějí?

  3. Křišťálová koule černé budoucnosti nemocnice za 5,10,20 let ... Ví někdo z nás, kde bude za 10 let? Kde je jakákoliv důvodová zpráva k prodeji právě teď a kde byla před 2lety kvůli pachtu?

  4. Manipulace strachem z celého jednání přímo tryská. Bojte se všichni, všechny vás můžeme potopit! Bojte se sportovci, bojte se neziskovky, boj se celá Roudnice, bojte se všichni zaměstnanci. Nebo kdo ještě přijde na řadu? Že nemocnice žádné dotace nepotřebuje? Nevadí, stejně je dostane. Sami jsme usoudili, že jsou potřeba, sami si je odhlasujeme a navrch vám snížíme platy. .. (zde reagujeme na usnesení Rady města k projednání naší petice. Výsledkem je sdělení příspěvkovým organizacím a dalším příjemcům dotací, že od roku 2020 musí začít šetřit.) Není zde žádný finanční argument. Spíše tedy snaha postavit účelově lidi proti sobě a všechnu vinu za špatnou ekonomickou situaci začít házet na nemocnici, byť ta za to vůbec nemůže.

  5. Argumenty se mění podle toho, jak se nám je daří vyvracet. V případě personální krize je jasná odpovědnost na vedení nemocnice. Tečka. Dál už bychom se opakovali – akreditace, nulová vstřícnost při přijímání nových lékařů a odcházení lékařů stávajících….

Co dodat?